• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Суперницю Лукашенка на виборах у Білорусі погрозами змусили вивезти дітей до ЄС

Реклама на dsnews.ua

Кандидат у президенти Білорусі Світлана Тихановська вивезла своїх дітей із країни через погрози на їхню адресу на тлі передвиборної гонки.

Про це йдеться в публікації Tut.by, передає "ДС".

Головний редактор «Хартии'97» Наталія Радіна розповіла, що допомогла вивезти дітей Тихановської — чотирирічну доньку та десятирічного сина — в одну з країн Євросоюзу, там вони знаходяться зі своєю бабусею. Це підтвердила сама Тихановська.

"Я зараз перебуваю у відрядженні в одній із країн Євросоюзу. Я займалася зараз переїздом сюди дітей кандидата в президенти Білорусі Світлани Тихановської. Вона звернулася до мене за допомогою, і наша команда вирішила їй допомогти. Дітей ми вивезли, оскільки їй дійсно погрожували, їй погрожували арештом і тим, що заберуть її дітей", — сказала Наталія Радіна.

16 червня Тихановська розповіла, що їй під час збору підписів зателефонували з невідомого номера і сказали приблизно наступне: «Прийміть до відома, може бути, ви припините свою поїздку, тому що вас можуть посадити, а дітей забрати». Кандидатка в президенти тоді заявила, що «вибір для неї очевидний».

Центрвиборчком Білорусі зареєстрував кандидатів на президентський пост 14 липня. Ними стали чинний президент Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черачень, Андрій Дмитрієв, Ганна Конопацька.

Вибори президента Білорусі заплановано на 9 серпня. Лукашенко перебуває на президентській посаді з 1994 року.

Як повідомляла "ДС", раніше Центральна виборча комісія Білорусі відмовилася реєструвати опозиціонерів Віктора Бабарику і Валерія Цепкала кандидатами в президенти. У країні почалися масові протести.

18 липня на Майдані Незалежності в Києві відбулася акція солідарності з Білоруссю, учасники якої намагалися привернути увагу міжнародної спільноти до подій навколо виборів президента країни.

    Реклама на dsnews.ua