• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Соратники Саакашвілі не стали брати мандати в парламенті Грузії

Реклама на dsnews.ua

Грузинська політична партія "Єдиний національний рух — об'єднана опозиція "Сила в єдності " подала заяви про припинення повноважень депутатів парламенту країни в зв'язку з невизнанням результатів виборів

У партії заявили, що це не "політичні заяви або шантаж", а "виконання волі громадян", передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

"Єдиний національний рух" з 36 мандатами є найбільшою опозиційною силою в новому парламенті, тоді як у інших опозиційних сил — від п'яти мандатів і менше.

"У громадян Грузії відібрали вибори і виборче право. Вони хочуть, щоб опозиційні партії не входили в фальсифікований і однопартійний парламент Бідзіна Іванішвілі (лідера" Грузинської мрії ") ... Тому ми всі майже одноголосно подали заяви і очікуємо, що більшість припинить наші повноваження і залишиться в опозиційному парламенті. Або ж вирішить політичну кризу через домовленість", — заявив один з представників ЄНР Леван Бежашвілі.

Він додав, що опозиція "тиском через вулицю" змусить владу погодитися на нові вибори.

Нагадаємо, 11 грудня в Грузії офіційно визнали повноваження парламенту 10-го скликання за підсумками виборів, незважаючи на бойкот опозиційних сил.

Останні не прийшли на перше засідання, а найбільші партії підписали меморандум, в якому підтвердили своє рішення бойкотувати роботу нового парламенту.

Перед цим відбулося вже чотири раунди переговорів між "Мрією" і опозицією за посередництва послів США і ЄС, але досягти згоди про вихід з політичної кризи так і не вдалося.

П'ята зустріч повинна була відбутися сьогодні, але зірвалася після заяв одного з лідерів "Мрії" Іраклія Кобахідзе.

    Реклама на dsnews.ua