• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Терорист від СБУ" Магомедов. Чому фейк ФСБ може бути частиною кривавої провокації Росії

Колишніх бойовиків ЛДНР, які стали для Росії небажаними свідками, врятує тільки угода з українським слідством
Реклама на dsnews.ua

Як повідомляють російські ЗМІ, ФСБ РФ розкрила підготовку до ліквідації "одного з лідерів ДНР", проживає в Смоленській області (!), хоча і не названого на прізвище.

Ліквідація повинна була статися за допомогою саморобного пристрою з тротиловим еквівалентом 1,5 кг і пістолета з глушником, ймовірно, для контрольного пострілу в голову, якщо б вона збереглася. Виконавець, за версією Росії - член ІГ, громадянин Росії і уродженець Дагестану Меджид Магомедов, 1988 року народження, вже зізнався в тому, що діяв за завданням СБУ і "Правого сектору", з якими познайомився в Україні в нинішньому році, коли домовлявся з емісарами ІГ про "ресурсному забезпеченні північнокавказького бандпідпілля". За російською версією, "емісари ІГ", недовго думаючи, і вивели його на свої зв'язки з СБУ і "Правим сектором" напряму, мовляв, треба тобі - от іди і домовляйся сам. "У ході подальшого спілкування з співробітниками українських спецслужб Магомедов М. Р. отримав завдання по ліквідації командира одного з підрозділів збройних сил ДНР, проживає в Смоленській області", - йдеться в повідомленні ФСБ.

Тут все зрозуміло - але все прекрасно. Незрозуміло ж, по-перше, до якої організації відноситься сам Магомедов? Він представник ІГ на Північному Кавказі? Або представник якогось окремого від ІГ північнокавказького антимосковського підпілля? У будь-якому випадку, якщо Магомедов вів переговори про ресурсне забезпечення цього підпілля в цілому, а не закуповував трохи вибухівки та пістолет для вирішення якихось особистих питань, і тим більше, якщо в ході цих переговорів його вивели на прямі зв'язки з СБУ і "Правим сектором", він належить до керівництва своєї організації з великими повноваженнями і великою ступенем довіри. Тим не менш він - тут ми дотримуємося версією ФСБ - погодився трохи подхалтурить на СБУ і "Правий сектор", отримавши від них замовлення. Який намірився виконати особисто, ймовірно, щоб не ділитися грошима з виконавцем.

Зовсім незрозуміло, правда, від кого саме він отримав замовлення на вбивство: від СБУ чи від "Правого сектора"? Візитка Яроша могла б багато чого прояснити в цієї таємничої історії, але її поки що не знайшли!

Незрозуміло і те, яким чином "командира одного з підрозділів збройних сил ДНР" вдавалося "проживати у Смоленській області". Не лікуватися, не відпочивати, не закуповуватися в смоленськом воєнторг, не проходити навчання в одному з російських центрів, зайнятих підготовкою такого роду кадрів, а саме проживати. Як йому вдавалося поєднувати це з командуванням "одним з підрозділів ДНР"?

Залишається і питання про те, чому терористи з незаконних збройних формувань вільно проживають в Смоленській області. Проте саме на нього відповідь є: те, що Росія стала сьогодні світовим центром державного тероризму, - відомо вже всім. Цей факт вже давно не заперечує ніхто, за винятком хіба що Сергія Лаврова, Володимира Кисельова і Марії Захарової, та й то лише остільки, оскільки вони отримують за це зарплату.

Тим не менш примітивність версії, використовуваної ФСБ в ЗМІ, справляє дивне враження. Незрозуміло, на кого вона розрахована? Схоже, що росіяни вважають свою цільову групу ідіотами - хоча, а чому б і ні, якщо вкидання розрахований на внутрішнього російського споживача і на "друзів Путіна" у суміжних країнах. Ймовірно, це так і є, оскільки припущення про те, що ФСБ до такої міри розучилася писати хоча б частково правдоподібні історії, видається все ж абсолютно неймовірним.

Реклама на dsnews.ua

Є і третій варіант: не виключено, що росіяни спробують перебити у світовому інформаційному просторі неприємне враження від історії зі Скрипалями і подальшим викриттям їх отруйників, заповнивши новинні стрічки хвилею повідомлень про спроби терактів і про деякій кількості вдалих терактів, що досягли мети.

Ліквідація Захарченко та затримання "агента ІГ, СБУ та ПС" при такому погляді цілком укладаються в загальний ряд. Природно, що ці теракти, і "вдалі" і "невдалі", Росія оголосить підступами України.І хоча кожна така новина окремо буде непереконлива, а частіше - просто виглядати явною фальшивкою, всі вони взяті разом створять враження "терористичної війни", розв'язаної проти Росії. Тим більше що страх виявитися випадковими жертвами теракту зробить людей сугестивними.

Подібні спроби терактів і реальні теракти, також повсюдно списываемые на ІГ/СБУ/"Правий сектор", не виключені і в країнах, що перебувають під щільним впливом російської пропаганди, які Росія хотіла б повністю відсікти від України: у Білорусі, Молдові та Казахстані. Заодно вони дозволять російським спецслужбам підчистити в цих країнах і в Росії осіб, що воювали на Донбасі у складі формувань ЛДНР і перейшли в розряд небажаних свідків після повернення додому. Так що більше всього, мабуть, варто напружитися колишнім "ополченців". Поїхати куди-небудь далеко ці люди, як правило, не можуть. Частина з них розшукується, а в інших немає грошей. Врятувати їх може тільки операція з українськими слідчими: імунітет від переслідування в обмін на співпрацю і докладні свідчення на спільників. Тим, хто не надто сильно забруднений кров'ю і при цьому зуміє зорієнтуватися в ситуації раніше, ніж це зробить ФСБ, такий хід може навіть врятувати життя.

    Реклама на dsnews.ua