• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Сотні тисяч каталонців вийшли на марш за незалежність у Барселоні (ФОТО)

11 вересня, в Національний день, сотні тисяч людей вийшли на вулиці Барселони, закликаючи до незалежності Каталонії від Іспанії

Реклама на dsnews.ua

Марш організований організацією Assemblea Nacional Catalana ANC, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

Він став першим після того, як уряд Іспанії помилував девʼятьох каталонських сепаратистських лідерів, які потрапили до вʼязниці за їхню роль в організації референдуму про незалежність у 2017 році, що стало найбільшою політичною кризою в Іспанії за останні десятиліття.

Поліція повідомила, що в акції взяли участь близько 108 тисяч осіб. Організатори оцінили цифру у близько 400 тисяч.

Цей показник був меншим, ніж у 2019 році, коли на вулиці вийшли близько 600 тисяч осіб.

Деякі з девʼяти помилуваних політиків та активістів відвідали суботні протести. У Каталонії 11 вересня відзначається Ла Діада, або Національний день Каталонії..

Протести відбулися в момент меншої напруги між Барселоною та Мадридом, ніж у минулі роки, оскільки центральні та регіональні уряди підтримують діалог, незважаючи на протилежні погляди на незалежність.

Очікується, що центральний та регіональний уряди зустрінуться наступного тижня в Барселоні, щоб відновити переговори щодо політичного конфлікту у Каталонії, які були призупинені з лютого 2020 року.

Премʼєр-міністр Іспанії Педро Санчес поки не підтвердив, чи візьме він участь, і переговори ризикують бути затьмарені нещодавньою суперечкою між обома урядами, повʼязаною з аеропортом Барселони.

Уряд Іспанії заявив, що скасовує запропоновану інвестицію в 1,7 мільярда євро для розширення аеропорту, заявивши, що йому не вистачає підтримки з боку регіональної влади, яка поставила під сумнів його потенційний вплив на навколишнє середовище, звинувативши Мадрид у нечесності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua