• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Сотні жінок в білому вийшли в центр Мінська (ФОТО, ВІДЕО)

У Мінську 250 дівчат та жінок, одягнені в біле, провели пікет проти насильницьких дій силовиків під час розгону акцій протесту в Білорусі

Жіночий пікет в Мінську
Жіночий пікет в Мінську
Реклама на dsnews.ua

Жінки також принесли букети квітів, передає "ДС".

"Припиніть нас бити! Ми хочемо просто правильний підрахунок голосів!" — заявила одна з учасниць акції.

"Ми прийшли з відкритими руками, без зброї. Так само, як інші мирні протестувальники. Насильство йде тільки з одного боку", — сказала інша.

Жіночий пікет в Мінську
Жіночий пікет в Мінську

Жінки взялися за руки, сформувавши таким чином ланцюг поблизу Комаровського ринку у центрі міста, повідомив Telegram-канал NEXTA Live.

Як зазначається, жінки простояли недовго — міліція переконливо попросила їх розійтися. Учасниці акції йшли, заклавши руки за голову.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua