• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Радбез ООН прийняв резолюцію про спільну боротьбу з тероризмом

Реклама на dsnews.ua
У понеділок, 12 грудня, відбулося засідання Радбезу ООН високого рівня, присвячений міжнародному судового співробітництва у боротьбі з тероризмом

Про це повідомляє центр Новин ООН, передає "ДС".

Учасники прийняли резолюцію, яка стосується зміцнення механізмів взаємної правової допомоги в обробці та збір доказів за тероризму.

"Учасники засідання підкреслили, що транснаціональний характер тероризму, посилюється у зв'язку з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, вимагає тісної співпраці між державами на всіх напрямках", - йдеться в повідомленні.

Нова резолюція закликає держави обмінюватися інформацією про іноземних бойовиків-терористів і терористичних організаціях, у тому числі біометричними і біографічними даними.

У документі йдеться про важливість співробітництва між судовими та правоохоронними органами у справах щодо злочинів, пов'язаних з тероризмом.

"Рада Безпеки ООН закликає держави розглянути, де це доречно, можливість зниження ступеня секретності розвідувальних даних для службового користування про загрозу, що подається іноземними бойовиками-терористами...", - наголошується в резолюції.

Члени Ради рекомендували "розглянути питання" про розширення доступу до поліцейської інформаційної мережі Інтерполу "I-24/7".

В одному з пунктів нової резолюції міститься заклик до всіх держав домагатися того, щоб виконавці і організатори терактів і їх поплічники не зловживали статусом біженця і щоб посилання на політичні мотиви не служили підставою для відхилення прохань про видачу осіб, підозрюваних у причетності до тероризму.

    Реклама на dsnews.ua