• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Радбез ООН вимагає створення інклюзивного уряду в Афганістані

Після переходу влади в Афганістані до ісламістського руху "Талібан" в країні має бути сформований "єдиний, інклюзивний і представницький уряд — в тому числі за повної, рівної і значимої участі жінок"

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

З відповідною колективною заявою виступила Рада безпеки ООН, передає "ДС" з посиланням на CNN.

Радбез також висловив глибоку стурбованість повідомленнями про порушення міжнародного гуманітарного права і прав людини і термінову строкову та нагальну необхідність притягнення винних до відповідальності.

Крім того, Рада закликала до активізації міжнародних зусиль з надання гуманітарної допомоги Афганістану і закликала всі сторони надати безперешкодний доступ агентствам ООН для надання гуманітарної допомоги.

"Члени Ради безпеки знову підтвердили важливість боротьби з тероризмом в Афганістані, щоб територія Афганістану не використовувалася для погроз або нападу на будь-яку країну, і щоб ані "Талібан", ані будь-яка інша афганська група або окрема особа не підтримували терористів, що діють на території будь-якої іншої країни", — йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше президент Афганістану Ашраф Гані покинув країну і вилетів в Таджикистан після того, як таліби без бою увійшли в Кабул.

Представник політичного офісу ісламістського руху "Талібан" Мухаммед Наїм 15 серпня заявив про "завершення війни" в Афганістані, запевнивши, що жодна дипломатична організація не зазнала нападів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua