• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Рада ЄС зняла обмеження на внутрішні поїздки з COVID-сертифікатом

Рада Європейського союзу остаточно затвердила рішення, яким знімаються обмеження на поїздки всередині Євросоюзу за наявності цифрового COVID-сертифікату

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті Ради ЄС, передає "ДС".

Повідомляється, що власники сертифікатів вакцинації від COVID-19 не повинні піддаватися тестуванню або самоізоляції, якщо вони вакциновані препаратом, схваленим Європейським медичним регулятором. При цьому з моменту другої дози повинно пройти не менше 14 днів, але країни-учасниці ЄС можуть знімати обмеження, навіть якщо людина вакцинувалася тільки першою дозою.

Ті, хто перехворів і має сертифікат із підтвердженням того, що з моменту отримання позитивного результату тесту пройшло менше 180 днів, не повинні піддаватися тестуванню або карантину.

Неповнолітні не повинні піддаватися самоізоляції, якщо це не потрібно від супроводжуючої їх особи.

При цьому члени ЄС повинні і надалі категорично не заохочувати другорядні поїздки в "темно-червоні" регіони з високою поширеністю штамів COVID-19. Від людей, які прибувають із цих районів, як і раніше потрібно вимагати наявність негативного тесту на COVID-19 і проходження самоізоляції.

Вимога мати негативний тест поширюється і на тих, хто приїжджає з "помаранчевої зони". Такий тест можна зробити по прибуттю. Діти до 12 років звільняються від тестування.

Нагадаємо, станом на ранок 14 червня, в Україні зафіксовано 420 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 437 випадків менше, ніж напередодні вранці. Жертвами інфекції стали 13 осіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua