• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

SpaceX Маска почала приймати заявки на супутниковий інтернет Starlink у трьох країнах

Компанія SpaceX розширила програму публічного бета-тестування послуги супутникового інтернету Starlink та розпочала прийом попередніх замовлень

Лого компанії Starlink
Лого компанії Starlink
Реклама на dsnews.ua

Послуга поки доступна лише у Великій Британії, США та Канаді, однак інші регіони компанія планує почати покривати вже з наступного року, передає "ДС" з посиланням на CNBC.

На вебсайті компанії підкреслюється, що попередні замовлення "повністю підлягають відшкодуванню", але дрібним шрифтом зазначається, що "розміщення депозиту не гарантує обслуговування".

SpaceX також підкреслює, що "виконання замовлень може зайняти 6 місяців і більше" залежно від місця розташування користувачів.

Вартість комплекту Starlink становить $499 плюс доставка, місячна абонентська плата — $99. У комплект входить маршрутизатор Wi-Fi та спеціальний термінал для підключення до супутників.

Нагадаємо, у січні SpaceX відправила в космос ракету Falcon 9 з рекордною кількістю супутників.

Компанія SpaceX планує розгорнути орбітальну угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а в подальшому 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети. Загальна сума інвестицій для реалізації проєкту оцінюється в $10 млрд.

Власник компанії SpaceX Ілон Маск ще раніше повідомляв, що для забезпечення мінімального покриття буде потрібно, щонайменше, шість запусків ракет з 60 супутниками, тобто 360 апаратів, а для середнього — 12 запусків, які дозволять створити угруповання з 720 апаратів.

SpaceX є однією з цілої низки компаній, які прагнуть розмістити на орбіті великі орбітальні угруповання супутників для забезпечення глобального інтернет-покриття. Серед них — OneWeb, Telesat, LeoSat і Amazon. Як повідомлялося, компанія OneWeb в лютому 2019 року також вивела на орбіту перші шість супутників власної системи.

    Реклама на dsnews.ua