• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Спецслужби РФ підривають довіру до COVID-вакцин через інтернет, — США

Російські спецслужби розгорнули дезінформаційну кампанію в інтернеті, спрямовану на підрив довіри до світових виробників вакцин від коронавірусу, в тому числі до Pfizer

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в Центрі глобального взаємодії Держдепартаменту (Global Engagement Center), який відстежує дії іноземної дезінформації, передає "ДС" з посиланням на видання Wall Street Journal.

Так, були виявлені щонайменше чотири публікації на сайтах, які, за словами співробітника Центру, служили прикриттям для російської розвідки. Веб-сайти перебільшували ризик побічних ефектів вакцин, ставили під сумнів їх ефективність і заявляли, що США поспішно затвердили вакцину Pfizer.

Відзначається, що читацька аудиторія цих ЗМІ невелика. У той же час, офіційні особи США заявляють, що сайти поширюють неправдиві відомості, які можуть бути посилені іншими російськими та міжнародними ЗМІ.

«Ми можемо сказати, що ці агентства безпосередньо пов'язані з російськими спецслужбами ... Всі вони належать іноземцям і знаходяться за межами США. Вони сильно розрізняються за охопленням, тональністю, аудиторією, але всі вони є частиною екосистеми російської пропаганди та дезінформації», — сказав представник Центру.

Серед сайтів, за якими стоять російські спецслужби, співробітник Держдепу назвав New Eastern Outlook, Oriental Review, News Front (базується в окупованому Криму) і Rebel Inside.

Як повідомляла "ДС" 13 грудня 2020 року стало відомо, що хакери викрали інформацію Міністерства фінансів США і Національного управління з телекомунікацій і інформації Міністерства торгівлі. Наступного дня, 14 грудня, атаки зазнало Міністерство внутрішньої безпеки США.

18 грудня під ударом хакерів виявилися також управління ядерної безпеки і Міністерство енергетики США.

Президент США Джо Байден заявив, що поставить завдання Офісу директора Національної розвідки провести комплексну оцінку зловмисної діяльності РФ. Це включає, в тому числі, хакерський взлом програмного забезпечення SolarWinds.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua