• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Список ефективних поповнила ще одна можлива "антиковідна" вакцина

Реклама на dsnews.ua

Потенційна вакцина від коронавірусу американської фармацевтичної компанії Moderna в ході третьої фази випробувань показала високу ефективність на рівні 94,5%

Про це йдеться в повідомленні на сайті компанії, передає "ДС".

Зазначено, що у випробуваннях в США взяли участь більше 30 000 людей. В ході вакцинації на проміжному етапі COVID-19 виявили у 95 осіб. При цьому 90 випадків припали на контрольну групу, якій вводили плацебо.

Таким чином, серед тих, кого дійсно було вакциновано, заразилися лише п'ять людей. І навіть в цьому випадку захворювання у них протікало в легкій формі.

"Це поворотний момент в розробці нашої вакцини. Результат проміжного аналізу дав нам перше клінічне підтвердження того, що наша вакцина може запобігати захворюванню COVID-19, в тому числі у важкій формі", — заявив гендиректор Moderna Стефан Бансель.

У компанії зазначають, що учасники випробувань перенесли вакцинацію без серйозних побічних ефектів. Але частина випробовуваних скаржилася на короткострокові болі у м'язах і суглобах, головний біль, біль і почервоніння шкіри в місці ін'єкції.

Moderna підкреслює, що в міру надходження даних оцінка ефективності може змінюватися. Найближчим часом компанія звернеться до Управління з контролю за продуктами і ліками США за дозволом використовувати вакцину mRNA-1273 в надзвичайних ситуаціях.

Також вже заявлено про плани випустити до кінця року 20 млн доз вакцини для вакцинації в США. У наступному році планують випустити від 500 млн до 1 млрд доз.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна вийшла на фінальну стадію підписання договору з американською компанією Pfizer на поставки вакцини від COVID-19. Потенційна вакцина від компанії зараз знаходиться на третій стадії клінічних випробувань.

    Реклама на dsnews.ua