• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Справа МН17: Росію повідомили про позов Нідерландів до ЄСПЛ

Реклама на dsnews.ua

Європейський суд з прав людини надіслав до Міністерства юстиції Росії повідомлення про подання Нідерландами позову у зв'язку зі знищенням рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" в небі над Донбасом в липні 2014 року

Про це повідомили в пресслужбі Мін'юсту РФ, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Мін'юстом Росії отримано офіційне повідомлення Європейського суду з прав людини від 15.07.2020 про подання Королівством Нідерланди міждержавної скарги проти РФ у зв'язку з катастрофою рейсу МН17. Судовий склад та процедура розгляду скарги в ЄСПЛ в даний час не визначено, які-небудь процесуальні строки для влади РФ не встановлені", — йдеться у відповіді.

Нагадаємо, влітку 2019 року слідство у Нідерландах назвало імена чотирьох причетних до катастрофи МН17: Леонід Харченко — українець, воював на боці "ДНР"; Сергій Дубинський — полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР", саме його вважають організатором бойового застосування установки "Бук"; Олег Пулатов — підполковник запасу, причетний до перевезення "Бука" і організації охорони району падіння уламків збитого літака; Ігор Гіркін — відставний офіцер збройних сил РФ, колишній полковник ФСБ, активний учасник російської збройної агресії в Україні. Всі вони оголошені в міжнародний розшук.

24 травня 2018 року Спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група прийшла до висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого був збитий літак, належав 53-ї зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

Росія постійно заперечує всі результати розслідування. У Москві з його висновками не згодні і стверджують, що воно ігнорує інформацію, надану російською стороною. Згідно з численними доказами, рейс MH17 збили проросійські сепаратисти з завезеної з Росії установки ЗРК "Бук".

Сторона звинувачення в суді по справі запропонувала її розгляд по суті в лютому-березні 2021 року.

Як повідомляла "ДС", влада Нідерландів підтримає індивідуальні позови проти Росії до Європейського суду з прав людини родичів жертв катастрофи. У липні Нідерланди подали позов до ЄСПЛ проти Росії у справі катастрофи рейсу МН17.

    Реклама на dsnews.ua