• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

США засуджують насильство на протестах в РФ і вимагають відпустити всіх затриманих

Реклама на dsnews.ua

Сполучені Штати рішуче засудили застосування сили проти учасників протесту і журналістів на мітингах в підтримку опозиціонера Олексія Навального

Про це йдеться в заяві Держдепу, передає "ДС".

У США відзначають, що російський уряд прагне придушити права своїх громадян на мирні зібрання та свободу вираження думок, переслідуючи організаторів протестів, погрожуючи платформам соціальних мереж і заарештовуючи потенційних учасників.

"Це сталося після років посилення обмежень і репресивних дій проти цивільного суспільства, незалежних ЗМІ та політичної опозиції", — йдеться в заяві.

У Держдепі називають "тривожними ознаками подальших обмежень громадянського суспільства" арешт Навального і придушення протестів.

"Ми закликаємо російську владу звільнити всіх затриманих за здійснення своїх універсальних прав і до негайного і беззастережного звільнення Олексія Навального. Ми закликаємо Росію повною мірою співпрацювати з міжнародною спільнотою в розслідуванні отруєння Олексія Навального і достовірно пояснити застосування хімічної зброї на своїй території", — йдеться в заяві.

Як повідомляла "ДС", МЗС України також засудило силовий розгін і затримання учасників протесту в Росії.

    Реклама на dsnews.ua