• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

США перекидають озброєння із Близького Сходу через загрозу із Китаю та Росії, — ЗМІ

США різко скорочують кількість своїх протиракетних систем на Близькому Сході і перебудовують свою військову присутність, оскільки Вашингтон зосереджує увагу на викликах з боку Китаю і Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать джерела серед представників адміністрації США, передає "ДС" з посиланням на The Wall Street Journal.

Пентагон виводить приблизно вісім батарей Patriot з таких країн, як Ірак, Кувейт, Йорданія і Саудівська Аравія. За словами офіційних осіб, з Саудівської Аравії виводиться ще одна протиракетна система, відома як THAAD (Terminal High Altitude Area Defense).

Зазначається, що у міру того, як війна в Афганістані закінчується, адміністрація Джо Байдена хоче нарощувати сили, спрямовані на протидію Китаю — головному супернику в сфері національної безпеки.

Крім того, адміністрація Байдена збирається перевести відносини з Росією на більш керовану основу, дозволяючи менше турбуватися про російські кібератаки і нарощування військ — головну мету зустрічі Джо Байдена та Володимира Путіна.

Як писала "ДС", на початку березня 2021 року держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що головним геополітичним суперником США в XXI столітті буде Китай, при цьому ще кілька країн, в тому числі Росія, Іран і Північна Корея, представляють серйозні виклики для Вашингтона, але не є основними.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua