• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У США визначилися з головним противником до кінця століття

Головним геополітичним суперником США в XXI столітті буде Китай, при цьому ще кілька країн представляють серйозні виклики для Вашингтона, але не є основними

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу державний секретар США Ентоні Блінкен, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За словами держсекретаря, Росія відноситься тільки до "серйозних викликів" для Вашингтона, а ось американо-китайські відносини є "найбільшим геополітичним викликом 21 століття".

"Кілька країн представляють серйозний виклик для нас, в тому числі Росія, Іран і Північна Корея. Є і серйозні кризи, з якими нам доводиться мати справу, в тому числі в Ємені, Ефіопії та Мʼянмі. Але виклик з боку Китаю — зовсім інша справа", — сказав він.

Блінкен підкреслив, що Китай є єдиною країною, яка має економічну, дипломатичну, військову та технологічну міць, яка "кидає серйозний виклик стабільній і відкритій міжнародній системі". З Китаєм, на його думку, потрібно взаємодіяти з позиції сили.

"Наші відносини з Китаєм будуть конкурентними там, де вони повинні бути, тісними там, де вони можуть бути, і ворожими, коли вони повинні такими бути", — додав глава Держдепу.

Як повідомляла "ДС", високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз і США обʼєднають зусилля для протистояння Китаю і Росії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua