• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

США покарали санкціями 16 високопоставлених білорусів

США ввели обмежувальні заходи проти 16 громадян Білорусі, а також шести юридичних осіб в країні

Державний прапор Білорусі
Державний прапор Білорусі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів США, передає "ДС"

Санкції США стали відповіддю на ескалацію насильства і репресій з боку режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, а також на примусову посадку літака авіакомпанії Ryanair в Мінську, в результаті якої заарештували журналіста Романа Протасевича і його дівчину Софію Сапегу.

Також повідомляється, що особи, які потрапили в чорний список США "завдали шкоди народу Білорусі своєю діяльністю", пов'язаною з фальсифікаціями президентських виборів 9 серпня 2020 року і подальшим жорстоким придушенням протестів, журналістів, членів опозиції і громадянського суспільства.

"Сполучені Штати і їх партнери не потерплять атак на демократію, що тривають, і безперервне придушення незалежних голосів в Білорусі", — заявила директор Управління з контролю за іноземними активами Андреа Гацкі.

Під санкції потрапила прессекретарка Лукашенко Наталія Ейсмрнт, спікер верхньої палати парламенту Білорусі Наталія Качанова, командир спецпідрозділу КДБ Білорусії "Альфа" Сергій Зубков, начальник міліції Мінська Михайло Гриб і заступник міністра юстиції Білорусі Сергій Калиновський, заступник міністра внутрішніх справ Білорусі і нинішній командувач Внутрішніми військами Микола Карпенков, начальник Брестського УВС Олександр Острейко.

Крім того, в чорний список США потрапив генеральний прокурор Білорусі Андрій Швед і глава білоруського КДБ Іван Тертель.

За фальсифікацію виборів під санкції потрапили члени ЦВК Білорусі, в тому числі голова ЦВК Лідія Єрмошина, заступник голови Вадим Іпатов, секретар Олена Дмухайло, член ЦВК Білорусі і міністр юстиції Олег Слижевский та інші.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, Європейський союз прийняв рішення заморозити активи і ввів візові заборони щодо 78 білоруських офіційних осіб і 8 підприємств.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua