• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

США вирішили викинути Росію з Африки

Реклама на dsnews.ua
Вашингтон буде протидіяти розширенню економічного і політичного впливу Китаю і Росії на країни Африки

Про це заявив радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон під час виступу в аналітичному установі The Heritage Foundation у Вашингтоні, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

"Пріоритетом номер один Сполучених Штатів стане розвиток економічних зв'язків з (Африканським, - "ДС") регіоном для того, щоб створити можливості для американського бізнесу, захистити незалежність африканських країн, а також інтереси національної безпеки США", - сказав Болтон.

Він зазначив, що Китай і Росія швидко розширюють свій фінансовий і політичний вплив в Африці. "Вони цілеспрямовано і агресивно направляють свої інвестиції в регіон, щоб отримати конкурентну перевагу над США", - зазначив радник Трампа.

За його словами, Китай, зокрема "використовує хабара, непрозорі договору", а також національні борги країн регіону для того, щоб утримувати держави Африки в полоні бажань і вимог Пекіна". При цьому Болтон наголосив, що інвестиційні вкладення КНР пронизані корупцією.

Що ж стосується Росії, то, як зазначив радник президента США, "РФ розвиває свої політичні та економічні зв'язки з недостатнім повагою до верховенства права, підзвітності і прозорості урядів".

У цьому зв'язку Болтон звинуватив Москву в продажах зброї і енергоресурсів в обмін на голоси в ООН, що "підриває мир і безпеку і суперечить законним інтересам африканських народів".

    Реклама на dsnews.ua