• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

США схвалили бустерні дози COVID-вакцин для всіх дорослих

У США дозволили проводити бустерні щеплення COVID-вакцинами всім дорослим. Мільйони американців отримають додатковий захист від вірусу на тлі нещодавнього зростання кількості захворювань

Реклама на dsnews.ua

Відповідний дозвіл підписала директорка Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) Рошель Валенскі у п’ятницю ввечері, передає "ДС" з посиланням на Reuters

Напередодні Управління з контролю за продуктами і ліками США розширило дозвіл на бустерні дози для всіх дорослих, які отримали друге щеплення Pfizer або Moderna 6 місяців тому.

Регулятори раніше дозволили ревакцинацію для всіх щеплених однодозовою вакциною Johnson & Johnson's через два місяці після першої дози.

"Прискорювальні щеплення продемонстрували здатність безпечно підвищувати захист людей від інфекції та тяжких наслідків і є важливим інструментом охорони здоров’я для зміцнення нашого захисту від вірусу напередодні зимових канікул", – заявила Валенскі.

У CDC не змушують дорослих американців до обов’язкової бустерної вакцинації, а лише рекомендують її.

Також CDC роз’яснив, що особи віком від 50 до 64 років повинні отримати бустер, а не лише ті, у кого є супутні чи хронічні захворювання.

Відзначимо, понад 32 мільйони американців отримали бустери, які були дозволені для осіб із невиліковними та хронічними хворобами, людей у віці 65 років і старше.

Майже 60% дорослих американців – близько 195,7 мільйонів людей – повністю вакциновані, оскільки отримали дві дози вакцин Pfizer/BioNTech чи Moderna або один укол вакцини J&J's.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua