• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

США та ЄС закликають Талібан припинити наступ в Афганістані

Сполучені Штати Америки та Європейський Союз закликали радикальний ісламістський рух "Талібан" зменшити насильство та захистити цивільне населення Афганістану

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у спільному комюніке США та ЄС, передає "ДС" з посиланням на Держдеп США.

"Народ Афганістану занадто довго страждав від конфліктів. Ми глибоко стурбовані високим рівнем насильства, воєнним наступом "Талібану" та кількістю повідомлень про серйозні порушення прав людини та інші порушення у громадах, які найбільше постраждали від збройного конфлікту по всій країні.

Ми закликаємо "Талібан" припинити військовий наступ, а Ісламську Республіку і "Талібан" долучитися до мирного процесу", — йдеться у заяві.

У заяві також закликали "Талібан" зменшити насильство, виконувати свої зобовʼязання захищати інфраструктуру Афганістану, захищати цивільних осіб та співпрацювати в галузі гуманітарної допомоги.

Крім того, "Талібан" закликали дозволити і полегшити, без попередніх умов та відповідно до міжнародного гуманітарного права, доступ для доставки гуманітарної допомоги в райони, які перебувають під його контролем.

Відзначимо, раніше Міністерство внутрішніх справ Афганістану звинуватило екстремістське угруповання "Талібан" у вбивстві щонайменше 100 цивільних "без будь-якої причини" у південній провінції Кандагар поблизу кордону з Пакистаном. Нещодавно понад 15 закордонних дипломатичних представництв в Афганістані звернулися до руху "Талібан" із закликом припинити наступальні операції.

Нагадаємо, 25 квітня США почали виведення своїх військ з Афганістану. Виведення військ має завершитись до 11 вересня 2021 року — 20-ої річниці терактів 9/11 в Америці, які призвели до військового втручання США в Афганістан.

Після того як США з союзниками почали виводити війська з країни, радикальний ісламістський рух Талібан розпочав наступ на території Афганістану.

10 липня представники радикального руху Талібан, забороненого в ЄС та Росії, провели пресконференцію у Москві і заявили, що контролюють 85% території Афганістану після виводу звідти військ США.

Розвідка США повідомляла, що уряд Афганістану може зазнати поразки від руху Талібан через півроку-рік після того, як армія США покине країну.

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua