• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

В Афганістані понад 15 іноземних дипмісій закликали талібів зупинити наступ

Понад 15 закордонних дипломатичних представництв в Афганістані звернулися до руху "Талібан" із закликом припинити наступальні операції

Афганістан
Афганістан
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві, підписаній представниками дипмісій, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Документ підписали, зокрема, представники США, ЄС, Британії, Канади, Японії, Південної Кореї, НАТО.

"Наступ "Талібану" демонструє пряме протиріччя з його заявами на підтримку врегулювання шляхом переговорів", — ідеться в заяві.

Наголошується, що дії талібів призвели до загибелі цивільних осіб, переміщення населення, грабежів і руйнування життєво важливої інфраструктури. В документі зазначено, що за даними, які викликають довіру, на захоплених талібами територіях порушуються права жінок і свобода ЗМІ.

Також автори заяви нагадали про святкування Ід-аль-Адха (Курбан-байрам), у звʼязку з чим закликали талібів зупинити бойові дії та продемонструвати прихильність мирному вирішенню кризи в Афганістані.

Напередодні уряд Афганістану й таліби завершили раунд переговорів у Катарі. За підсумками консультацій сторони домовилися про співпрацю в питанні доставки гуманітарної допомоги населенню. Обидві делегації погодилися продовжувати переговори про мирне врегулювання афганського конфлікту.

Західні ЗМІ, у свою чергу, зазначають, що нинішній лідер талібів Хайбатулла Ахундзаде під час цих переговорів оприлюднив заяву із зазначенням необхідності політичного вирішення кризи. Однак у заяві не згадувалися плани талібів на тимчасове припинення вогню у звʼязку зі святом Ід-аль-Адха.

ЗМІ нагадують, що таліби раніше оголошували про короткі перемирʼя на час ісламських свят. Але "Талібан" звинувачували в тому, що він користувався затишшям для перекидання своїх загонів підкріплень і боєприпасів.

Переговори в Катарі відбулися на тлі виведення з Афганістану військового контингенту НАТО. Останніми місяцями таліби здійснюють масштабний наступ і змогли взяти під контроль великі території.

Як писала "ДС", через загрозу з боку "Талібану" Туркменістан стягує до міста Серхетабат на кордоні з Афганістаном важку військову техніку – танки, гармати і бронетранспортери.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua