• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

США вперше після виводу військ проведуть переговори з Талібаном, — ЗМІ

Делегація США зустрінеться з високопоставленими представниками бойовиків "Талібану" в катарській Досі в суботу та неділю. Це буде перша особиста зустріч між США і талібами на вищому рівні, відтоді як Вашингтон вивів свої війська з Афганістану

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили два високопоставлені представники адміністрації США, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Офіційні особи США заявили, що головним пріоритетом буде утримання талібів в їх прихильності тому, що вони не дозволять Афганістану знову стати осередком "Аль-Каїди" або інших екстремістів. Також на угруповання будуть тиснути, аби поліпшити доступ для гуманітарної допомоги.

Високопоставлений чиновник адміністрації на умовах анонімності сказав, що "ця зустріч не присвячено визнанню або наданню легітимності". За словами чиновника, Штати "як і раніше переконані в тому, що будь-яка легітимність повинна бути зароблена діями талібів. Їм необхідно мати стійкий послужний список".

До складу американської делегації на високому рівні увійдуть офіційні особи з Державного департаменту, USAID та розвідувального співтовариства США.

Нагадаємо, влітку 2021 року Сполучені Штати вивели свій військовий контингент з Афганістану, після чого радикальне ісламістське угрупування "Талібан" захопило владу в країні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua