• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

США вважають дестабілізуючою силою у світі більше людей, ніж Росію і Китай

Понад 50% респондентів у всьому світі вважають головною дестабілізуючою силою у світі США. Втім, Росія та Китай відстають лише на 5%. Головним "стабілізатором" натомість вважається ЄС

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати всесвітнього опитування, проведеного Міжнародною асоціацією GALLUP наприкінці 2020 року, передає "ДС" з посиланням на Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Опитування охоплювало понад 42000 дорослих громадян з 45 країн і територій світу, чиє населення становить близько 2/3 населення світу. Українську частину опитування проводили "Демініціативи".

У всьому світі США назвали основною дестабілізуючою силою 52% респондентів, тоді як стабілізуючою їхню роль вважають 33%. 

Друге місце розділили Росія та Китай — їхню політику вважають дестабілізуючою по 47% респондентів. Співпадає і кількість тих, хто вважає роль обох країн стабілізуючою — 32%. 

Однією з найбільших країн, громадяни якої переважно впевнені в стабілізуючій ролі Росії як наддержави, є Індія. Громадяни Росії також сприймають свою країну як радше стабілізуючу, однак з меншою впевненістю.

Політика Китаю розглядається радше стабілізуючою в регіонах Західної Азії та Африки. Найбільш впевнені в протилежному жителі ЄС, Близького Сходу, а також Індії та Східної Азії.

Роль ЄС вважають стабілізуючою 42%, тоді як протилежної думки дотримуються 33%. Ще 25% — не визначилися з відповіддю. 

У глобальному масштабі переважно європейці розглядають ЄС як стабілізуючу силу, але також так вважають люди у Латинській Америці та Східній Азії. Натомість, на думку значної частки опитаних на Близькому Сході та в Росії, вплив ЄС – радше дестабілізаційний.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua