• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

США ввели санкції проти Ірану всупереч протестам лідерів Європи

Реклама на dsnews.ua

Президент США Дональд Трамп підписав указ про відновлення санкцій ООН проти Ірану, а також про введення нових обмежувальних заходів

Про це сказано в заяві американського лідера, передає "ДС" з посиланням на " РБК-Україна ".

За словами президента, США не дозволять Ірану мати ядерну зброю і не хочуть, щоб ця країна наражала на небезпеку решту світу новими поставками балістичних ракет і звичайних видів озброєнь.

"Щоб цього не сталося, я видаю новий указ, відновлюючий санкції Організації Об'єднаних Націй (ООН) щодо Ірану і вводить нові санкції та експортний контроль щодо більш ніж двох десятків юридичних і фізичних осіб, що підтримують ядерну, ракетну і звичайну діяльність Ірану", — заявив Трамп.

США вводять нові санкції і експортний контроль щодо більш ніж 20 організацій і осіб, що підтримують ядерне, ракетне і звичайне озброєння Ірану.

Нові санкції стосуються 27 компаній і фізичних осіб.

Відзначимо, в серпні США почали процес активації спірного механізму, спрямованого на відновлення санкцій ООН проти Ірану. Відновлення санкцій також запобіжить зняттю ембарго на звичайні озброєння, яке закінчується 18 жовтня 2020 року.

Рада Безпеки ООН відхилила заявку США, пославшись на відсутність консенсусу. Більше десятка країн в СБ вважають цей крок Вашингтону нелегітимним, оскільки президент США Дональд Трамп вивів свою країну з ядерної угоди з Іраном в 2018 році. Однак США наполягають на своєму законному праві ініціювати відновлення санкцій, використовуючи спірну процедуру «snapback».

Як повідомляла "ДС", Німеччина, Франція і Великобританія заявили про незаконність рішення про відновлення санкцій проти Ірану.

    Реклама на dsnews.ua