• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

США, Євросоюз, Британія та Канада ввели санкції проти Лукашенка та Ко

США, Європейський Союз, Канада та Великобританія ввели санкції щодо самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, його оточення та близьких до нього білоруських компаній

EPA
Реклама на dsnews.ua

Під американські санкції потрапили 20 осіб, 12 організацій та три повітряні судна, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Так, США ввели санкції проти компаній, а саме виробника калійних добрив ("Білоруська калійна компанія", "Славкалій"), президентського спортивного клубу, туроператора "Центркурорт", авіаперевізника "ТрансавіаЕкспорт". Також до списку санкцій внесено ВАТ "Агат — електромеханічний завод", ТОВ "Агророзквіт", ВАТ "140 ремонтний завод", ВАТ "Кідма тек", ТОВ "ГардСервіс", ВАТ "Пеленг".

Під санкції Європейського Союзу в рамках п'ятого пакету підпали авіакомпанія "Бєлавіа", республіканське унітарне підприємство "Центркурорт", ТОВ "Оскартур", дочірнє унітарне підприємство "Готель"Мінськ", ВАТ "Планета", окрема служба активних заходів (ОСАМ), ВАТ " Гродно Азот", філія "Завод Хімволокно" ВАТ "Гродно Азот", державне виробниче об'єднання "Білорусьнафта", ВАТ "Белшина". Також нові обмеження поширилися і на 17 білоруських чиновників, серед яких співробітники прикордонної служби та судді, пише "Європравда".

Водночас, до списку санкцій потрапили сирійська авіакомпанія Cham Wings Airlines та VIP Grub — паспортно-візова служба, яка розташована в Туреччині.

Великобританія запровадила санкції проти виробника та експортера добрив "Білоруськалій", заморозила активи та заборонила в'їзд для "п'яти пропагандистів, які відігравали ключову роль у поширенні дезінформації в Білорусі, високопоставленого білоруського чиновника, відповідального за придушення громадянського суспільства та демократичної опозиції в країні, а також судді та помічника прокурора, відповідальних за численні політично мотивовані рішення проти журналістів, активістів та протестувальників — включаючи двох журналістів "БелСат", які були ув'язнені у 2020 році за пряму трансляцію мирних протестів".

Влада Канади ввела санкції щодо 24 фізичних та 7 юридичних осіб Білорусі. Зокрема, до списку санкцій потрапили "Центркурорт", президентський спортивний клуб, "Гардсервіс" (первинна назва "БелСек'юрітіГруп"), "БелТехЕкспорт", ВАТ "Пеленг", "140 ремонтний завод", електромеханічний завод "АГАТ".

Нагадаємо, у серпні президент США Джо Байден підписав указ про запровадження санкцій щодо режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua