• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

США заморозили міжнародні резерви Афганістану, - ЗМІ

Адміністрація президента США Джо Байдена заморозила міжнародні резерви Афганістану, які зберігаються на американських банківських рахунках

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таким чином США заблокували доступ талібів до мільярдів доларів, інформує "ДС".

За інформацією джерел газети Washington Post, відповідне рішення ухвалили міністр фінансів Джанет Йеллен і співробітники Управління з контролю за іноземними активами (підрозділ Мінфіну).

"Талібан" не зможе скористатися будь-якими активами центрального банку, які афганський уряд зберігає в Сполучених Штатах", — заявив представник адміністрації Байдена.

Видання зазначає, що Афганістан є однією з найбідніших країн світу і сильно залежить від американської допомоги, виділення якої опинилося під питанням.

Разом з тим, на думку експертів, адміністрація Байдена також, ймовірно, зіткнеться з важким вибором щодо того, що робити з санкціями щодо "Талібану", які можуть ускладнити доставку міжнародної гуманітарної допомоги населенню, що знаходиться на межі катастрофи.

За даними Міжнародного валютного фонду, резерви центрального банку Афганістану станом на квітень становили $9,4 млрд. Джерело WP сказало, що більшість цих резервів зараз зберігається не в Афганістані. Мільярди доларів знаходяться в Сполучених Штатах, хоча точна сума неясна.

Нагадаємо, президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну і вилетів до Таджикистану після того, як таліби без бою увійшли в Кабул. Наступ бойовиків посилився влітку, коли війська США і НАТО почали завершувати вивід військ з Афганістану.

Речник політичного офісу ісламістського руху "Талібан" Мухаммед Наїм 15 серпня заявив про "завершення війни" в Афганістані, запевнивши, що жодна дипломатична організація не піддалася нападам. Пізніше таліби оголосили повну амністію в країні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua