• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

США запроваджують проти Китаю санкції через ситуацію в Гонконзі

Реклама на dsnews.ua

Президент США Дональд Трамп заявив про підписання закону, який запроваджує проти Китаю санкції через втручання в автономію Гонконгу

Про це Трамп заявив під час брифінгу, передає "ДС" з посиланнім на CNBC.

Після підпису президента набуває чинності законопроєкт, який сенат ухвалив 2 липня.

"Гонконг тепер матиме такий же статус, як і материковий Китай. Ніяких особливих привілеїв, ніякого особливого економічного ставлення і ніякого експорту високих технологій", — зазначив Дональд Трамп.

За словами Трампа, товарообіг Китаю тепер обкладатиметься "масивними тарифами".  

Нові санкції, зокрема, стосуються банків, які співпрацюють з китайськими чиновниками, причетними до прийняття закону про нацбезпеку, та субʼєктів, які допомагають порушити автономію Гонконгу.

Як повідомляла "ДС", Китай прийняв контроверсійний закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу Гонконгу. Завдяки йому китайські власті зможуть в обхід місцевого уряду карати за дії, які в Пекіні можуть розцінювати як загрозливі для національної безпеки і підривають державну владу в Гонконзі, який досі вважався автономною територією в складі КНР.

Спеціальний статус Гонконгу давав йому торговельні преференції у відносинах США, а також полегшену процедуру отримання американських віз для жителів Гонконгу.

У рамках "санкційного протистояння" зі США у КНР оголосили про введення санкцій проти американських посадових осіб, у тому числі двох сенаторів.

    Реклама на dsnews.ua