• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Стало відомо, які завдання виконував збитий в Сирії російський літак

Реклама на dsnews.ua
Збитий у Сирії літак Іл-20 відноситься до повітряних суден спеціального призначення

Як повідомляє "МК" з посиланням на свої джерела, літак створений на базі старого пасажирського турбогвинтового літака Іл-18 і призначений для радіотехнічної розвідки та радіоелектронної боротьби, передає "ДС".

"В останні роки авіапром модернізував для ВКЗ Росії кілька літаків спеціального призначення Іл-20, Одна з модифікацій - Ил20ПП призначена для постановки перешкод і радіотехнічної розвідки. Одна з таких машин передана замовнику цього літа.

При модернізації літаки, випущені понад 40 років тому, проходять відновлювальний ремонт з глибокою модернізацією. Він дозволяє ветерану продовжити термін служби ще на 10-15 років. Модернізований літак отримує нове секретне устаткування, в тому числі радіотехнічний комплекс", - йдеться у публікації.

У минулому році ВКЗ Росії отримали два таких літака. Як сказало джерело в авіапромі ймовірно, один з цих оновлених літаків і був "відряджений" в Сирію.

Іл-20 (за класифікацією НАТО - Coot, "Простак") призначений для комплексної радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби. Він створений на базі пасажирського турбогвинтового літака Іл-18 у кінці 60-х років. Глибока модернізація Іл-20 на новому технологічному рівні почалася в 2009 році. Завдання модернізованого літака - "засліплювати" кошти радіолокаційної розвідки противника. Попутно літак веде розвідку, фіксуючи всі радіопереговори і пеленгуя роботу радіотехнічних засобів над величезною територією.

Всю отриману розвідувальну інформацію літак здатний передавати в онлайн-режимі на командні пункти, наводячи на цілі потужні ракетні та авіаційні системи. Завдяки хорошим аеродинамічним властивостям і вдосконаленим двигунів літаків може перебувати в повітрі без посадки до 12 годин.

Нагадаємо, в ніч на 18 вересня стало відомо, що російські засоби контролю повітряного простору на базі Хмеймим втратили зв'язок з військовим літаком Іл-20, на борту якого знаходилися 14 військовослужбовців. CNN з посиланням на джерело серед американських офіційних осіб стверджує, що російський Іл-20, був збитий сирійськими ППО. За його словами, останні намагалися зупинити атаку ізраїльської авіації на провінції Латакія і випадково потрапили в російський літак.

    Реклама на dsnews.ua