• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Стало відомо, коли США повернуть Японії частину територій на Окінаві

Реклама на dsnews.ua
Поверненню підлягає 4 тисячі гектарів землі між селами Кунигами і Хігасі

Про це повідомив МЗС Японії за підсумками зустрічі прем'єр-міністр Японії з міністром оборони США Ештоном Картером, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Сторони домовилися співпрацювати для реалізації передачі (японським властям) 4 тисяч гектарів землі 22 грудня", - йдеться в повідомленні.

Поверненню підлягає 4 тисячі гектарів землі між селами Кунигами і Хігасі. Ці території входять до складу так званого північного тренувального полігону загальною площею 7,8 тисячі гектарів. Найближчим часом японські фахівці мають намір провести там заміри рівня забруднення ґрунту, щоб у разі необхідності провести додаткові роботи по дезактивації.

Торкнулися сторони на зустрічі і тему майбутнього 26-27 грудня візиту глави японського уряду на Гаваї, де він вшанує пам'ять жертв японської бомбардування Перл-Харбора.

"Цей візит буде проведено) для вшанування пам'яті жертв. Я хочу показати рішучість і волю до (створення) майбутнього, в якому не повторяться жахи війни", - сказав Абе. Глава Пентагону зі свого боку зазначив, що в США ради такого рішення японського прем'єра. "Ми, в першу чергу президент Барак Обама, ради", - зазначив він.

Картер перебуває з візитом у Японії в рамках свого двотижневого кругосвітньої турне, в ході якого він також відвідає Європу і Близький Схід.

    Реклама на dsnews.ua