• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Стало відомо, хто з російських чиновників потрапив під санкції США та ЄС

США розширили список російських чиновників, проти яких були введені санкції через справу опозиціонера Олексія Навального

Реклама на dsnews.ua

Загалом санкції США та Євросоюзу були накладені на вісьмох посадових осіб РФ, передає "ДС".

Американський список ширше, ніж у ЄС. До нього, крім генпрокурора Краснова, глави СК Бастрикіна, глави ФСВП Калашникова, увійшли перший заступник керівника адміністрації президента Сергій Кирієнко, начальник управління президента з внутрішньої політики Андрій Ярин, заступники міністра оборони Олексій Криворучко і Павло Попов. Всього сім персон.

У європейському списку санкцій також присутній командувач Росгвардіі Валерій Золотов.

"Особи, що потрапили під санкції, зіткнуться з візовими обмеженнями, їхні активи на території ЄС будуть заморожені", — пише Deutsche Welle.

На телефонному брифінгу для журналістів високопоставлений представник адміністрації США заявив, що міністерство фінансів приєднується до Держдепартаменту і міністерству торгівлі, вводячи санкції "в рамках рішучої реакції [американських] відомств на отруєння і позбавлення волі опозиціонера Олексія Навального".

Крім персональних санкцій проти Росії будуть введені обмеження на експорт компонентів, які можуть бути використані для виробництва хімічної і біологічної зброї, пишуть "Ведомости".

Як повідомлялося, США вносять до чорного списку 14 інститутів. "Ми опублікуємо в федеральному реєстрі [список офіційних документів уряду США] список з 14 інститутів, щодо яких (діятимуть) найбільші обмеження в рамках експортних норм. Дев'ять з них є російськими, три з ФРН, один зі Швейцарії, один є державним дослідним інститутом. Всі вони залучені в діяльність, яка суперечить американським інтересам у сфері національної безпеки і зовнішньої політики", — сказав представник Білого дому.

Українська позиція

Ситуацію з введенням ЄС і США санкцій по "справі Навального" прокоментував народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко: "Кремль вже обіцяє "відповісти" на санкції. З огляду на останній дипломатичний конфлікт між ЄС і Росією, а також заяви Толстого про можливий вихід з ПАРЄ, буде весело. Наше завдання — не відсиджуватися осторонь, а продовжити займати проактивну позицію. Наша попередня робота, зокрема на останній сесії ПАРЄ, дає результати. Треба закріпити успіх".

Як писала "ДС", раніше заступник голови ПАРЄ Петро Толстой почав підштовхувати Росію до виходу з Ради Європи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua