• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Стало відомо ім'я нового канцлера Німеччини

У парламенті Німеччини остаточно оформилася трьохпартійна коаліція, канцлером від якої стане Олаф Шольц

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі Bild, передає "ДС".

Так, обрання Шольца парламентом офіційно покладе край 16-річному перебуванню при владі Ангели Меркель.

Про те, що коаліційну угоду досягнуто, а її деталі будуть опубліковані пізніше в середу 24 листопада, повідомляють німецькі ЗМІ. Також у середу відбудеться спільна пресконференція всіх трьох партій "світлофорної" коаліції — "червоних" соціал-демократів СДПН (до якої належить Шольц)," зелених "і "жовтих" ліберал-демократів з FDP.

Олаф Шольц має славу наступника Меркель якщо не по партії (ХДС/ХСС програла і вибори, і битву за коаліцію, і залишилася в опозиції), то за духом.

У парламентській практиці Німеччини коаліційна угода — це документ із сотень сторінок. Для України, зокрема, найбільший інтерес представляє розподіл портфелів, а особливо те, які з них отримають "зелені", які виступають за жорсткі санкції і проти "Північного потоку-2".

За інформацією Bild, лідерка "Зелених" і противниця газопроводу Анналена Бербок стане міністеркою закордонних справ, а її співголова Роберт Хабек — "суперміністром" економіки з додатковими повноваженнями в галузі кліматичної та енергетичної політики. За лідером FDP Крістіаном Лінднером, прихильником жорсткої бюджетної дисципліни, залишиться пост міністра фінансів.

Та ж інформація про розподіл ключових постів і у не німецьких ЗМІ, зокрема The Wall Street Journal. "Призначення Бербок, критика порушень прав людини і недемократичних режимів, ймовірно, змінить дипломатичні акценти у відносинах з автократичними країнами, такими як Китай і Росія, які є ключовими торговими партнерами Німеччини", — пише газета.

Нагадаємо, 26 жовтня у зв'язку з початком роботи Бундестагу нового скликання офіційно завершилися повноваження Ангели Меркель, але вона залишилася на посаді канцлера Німеччини до обрання нового.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua