• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Столтенберг заявив, що НАТО сподівається відновити діалог з Росією

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, виступаючи на онлайн-форумі, запропонував варіанти того, яким чином країни альянсу мають вибудовувати свої відносини з двома державами, які виступають проти усталеного світового порядку — Росіює і Китаєм

Йенс Столтенберг
Йенс Столтенберг / Global Look Press
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Голосу Америки, передає "ДС".

Столтенберг звернувся з програмною промовою і відповів на запитання учасників онлайн-форуму "НАТО-2030", який відбувся 4 червня за підтримки інституту Брукінгса, Ради Німеччини з міжнародних відносин і Північноатлантичного альянсу.

Сьогоднішня ситуація в світі є "поворотним моментом" для НАТО, заявив Столтенберг, зазначивши вихід західних союзників з Афганістану і "авторитарну протидію" Росії і Китаю нинішньому міжнародному порядку, заснованого на міжнародному праві.

Генсек НАТО висловив стурбованість тим, що Росія "веде масоване нарощування військової потужності від Арктики до Африки". Пекін, зі свого боку створив "безпрецедентну систему спостереження і контролю над своїм населенням", а також загрожує суверенітету Тайваню й інших своїх сусідів, додав Столтенберг.

За словами глави НАТО, члени Північноатлантичного альянсу "не можуть самотужки протистояти загрозам з боку Росії і Китаю, а також загрозі зміни клімату — вони повинні діяти разом".

"Я відчуваю і знаю, що серед членів НАТО дуже широкою підтримкою користується те, що ми називаємо дуалістичним підходом до відносин з Росією, — заявив Столтенберг, — Ми продовжимо забезпечувати надійне стримування і захист (від ворожих дій Росії). Водночас ми віримо в можливість діалогу".

Незважаючи на те, що зараз у відносинах Заходу і Росії спостерігається спад, небачений з часів "холодної війни", Столтенберг підкреслив, що "ми повинні спілкуватися" з росіянами з таких питань, як контроль над озброєннями.

"Росія — авторитарна держава. Але немає жодного протиріччя між ясним розумінням проблем, які представляє Росія, і необхідністю переговорів з ними", — додав Столтенберг.

"НАТО — не просто військовий альянс. Ми ще й політичний альянс. Ми маємо використовувати механізми НАТО ще більше, щоб реагувати на глобальні виклики", — заявив генсек Північноатлантичного альянсу.

Як йдеться в повідомленні інституту Брукінгса, форум "НАТО-2030" був проведений напередодні саміту лідерів країн НАТО, який відбудеться в Брюсселі 14 червня.

"Трансатлантичний альянс стикається зараз з безліччю проблем, включаючи агресивні дії Росії, загрозу тероризму і кібератак із застосуванням руйнівних технологій, вплив зміни клімату на безпеку і зростаючу міць Китаю. Водночас адміністрація Байдена пропонує Європі та Північній Америці можливість для більш тісної співпраці, ніж це відбувалося протягом багатьох років", — йдеться в пресрелізі, опублікованому Брукінгським інститутом.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Йенс Столтенберг розкрив порядок денний майбутнього саміту НАТО. За його словами, лідери країн обговорять 9 головних питань.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua