• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Країна катів: 25% росіян визнали репресії політичною необхідністю

Реклама на dsnews.ua
Чверть росіян виправдовують сталінські репресії, називаючи їх політичною необхідністю

Про це свідчать результати опитування, проведеного "Левада-центром", інформує "ДС".

Згідно з даними опитування, 25% росіян заявили, що репресії були політичною необхідністю і вони історично виправдані. 13% нічого про них не знає, 16% не змогли відповісти, а 7% відмовилися. У той же час, 39% росіян вважають, що це було політичне злочин і йому не може бути виправдання.

При цьому 45% опитаних думають, що в ті часи репресували всіх без розбору, по свавіллю влади або з-за доносів. 19% росіян впевнені, що репресії застосовувалися щодо налаштованих проти Радянської влади, 14% вважають, що метою були найбільш здібні та авторитетні люди, а 7% вважають, що репресовані були найбільш віддані прихильники режиму.

Варто відзначити, що 50% росіян впевнені, що організаторів і виконавців репресій треба залишити в спокої за давністю років, 7% упевнені, що їх треба пробачити, 2% - захистити від нападок. Знайшовся навіть 1% тих, хто вважає, що сталінських катів треба нагородити. За те, щоб їх засудити, висловився лише 21% росіян.

Також 47% росіян висловилися за те, щоб поменше говорити про репресії поменше, щоб не треба ворушити минуле.

Опитування проведено 21 - 24 квітня 2017 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення серед 1600 осіб у віці 18 років і старше в 137 населених пунктах 48 регіонів країни. Дослідження проводиться вдома у респондента методом особистого інтерв'ю.

    Реклама на dsnews.ua