• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Країни ЄС закрили небо для білоруських авіакомпаній

Європейський Союз прийняв рішення посилити обмежувальні заходи і запровадив заборону білоруським авіаперевізникам відвідувати свій повітряний простір і аеропорти

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ЄС, передає "ДС".

"Таким чином, держави-члени ЄС будуть зобов'язані відмовляти в дозволі на посадку, зліт або переліт над своєю територією будь-яким літакам, що експлуатуються білоруськими авіаперевізниками, в тому числі як маркетинговий перевізник", — ідеться в повідомленні.

Як говориться в пресрелізі, дане рішення є продовженням висновків Ради Європи від 24 і 25 травня 2021 року, в яких глави держав і урядів ЄС рішуче засудили незаконну примусову посадку рейсу Ryanair в Мінську 23 травня 2021 року, що поставила під загрозу безпеку польотів.

Крім того, у висновках засуджується затримання білоруською владою журналіста Романа Пратасевича і Софії Сапеги і міститься заклик до Ради прийняти необхідні заходи, включаючи додаткові санкції.

Нагадаємо, з 26 травня Україна припинила авіасполучення з Білоруссю через примусову посадку літака Ryanair в мінському аеропорту 23 травня, після чого був затриманий засновник опозиційного білоруського Telegram-каналу Nexta, головний редактор ресурсу "Білорусь головного мозку" Роман Протасевич. Також українським авіакомпаніям і літакам заборонено виконувати польоти в повітряному просторі Республіки Білорусь.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua