• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Стратег" Медведєв зганьбився, цитуючи Сунь-дзи (ФОТО)

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв написав колонку "Невивчені уроки історії", присвячену погіршенню відносин Росії та США

ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Свою роботу колишній прем'єр вирішив почати з епіграфа — цитати з трактату "Мистецтво війни" Сунь-дзи. Як виявилося, наведена Медведєвим цитата не належить великому китайському стратегу, передає "ДС".

Епіграф звучить так: "Уникнення зіткнення з великими силами свідчить не про боягузтво, а про мудрість, бо принесення себе в жертву ніколи і ніде не є перевагою. Сунь-дзи. Мистецтво війни".

Пропагандистське інформагентство "РІА Новості" оформили цитату в окремий блок, який можна поширити в соцмережах. У своєму офіційному Twitter Медведєв теж привів цитату повністю.

Насправді Сунь-дзи не писав цієї фрази у своєму трактаті "Мистецтво війни". Це слова перекладача Миколи Конрада з його передмови до трактату — «Основні концепції "Мистецтва війни"», пише Meduza.

Для наочності видання навело повністю абзац, з якого була взята дана цитата:

"Дмитро Медведєв не єдиний, хто приписує ці слова знаменитого китайського стратегу. Таку помилку роблять деякі автори збірок афоризмів, паблік "ВКонтакте" з "кращими цитатами, притчами, тостами" і навіть добірки цитат Сунь-дзи на сайті видавництва «Ексмо»", — пише видання.

Скоріш за все, російський чиновник з "Мистецтвом війни" знайомий лише за збірниками цитат, адже таку помилку важко зробити, виписуючи слова з книги, яку тримаєш в руках.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua