• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Суд Лондона відмовив в екстрадиції Ассанжа

Реклама на dsnews.ua

Лондонський суд відмовився ухвалювати рішення про екстрадицію до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа

Суддя постановила, що Ассанж не може бути законно екстрадований до США для висунення звинувачень щодо WikiLeaks через його психічне здоровʼя та ризик вчинення самогубства, інформує "ДС".

За словами судді, її "загальне враження» про Ассанжа – це "депресивний і зневірений чоловік, який справді боїться свого майбутнього", пише Independent.

Вона зазначила, що засновник WikiLeaks має рецидивуючий депресивний розлад. Зокрема у 2019 році у його камері було знайдено лезо бритви. Очікується, що Ассанж залишатиметься у вʼязниці на час, необхідний для подачі апеляції прокуратурою США.

Захист Ассанжа буде вимагати його звільнення під заставу.

Нагадаємо, опубліковані Ассанжем на платформі WikiLeaks документи були надані колишнім аналітиком розвідки США Челсі Манінгом. У травні 2019 року Ассанж був ув’язнений на 50 тижнів за порушення умов виходу під заставу, коли він втік до посольства Еквадору у Лондоні, де потім переховувався майже сім років.

Ассанжа було заарештовано 11 квітня минулого року британською поліцією, позаяк влада Еквадору скасувала рішення щодо надання йому громадянства країни. Активісту висунуто 18 обвинувачень, включаючи змову з метою злому урядових компʼютерів і порушення закону про шпигунство, пише Укрінформ.

У Сполучених Штатах Ассанжу загрожує до 175 років вʼязниці за обвинуваченням у шпигунстві. Сам Ассанж, який наразі перебуває у вʼязниці суворого режиму в східному Лондоні, а також його прибічники заявляють, що документи, які просочилися, розкривають правопорушення військових США.

Серед файлів, опублікованих WikiLeaks у 2010 році, було відео про атаку вертольота Apache у 2007 році в Багдаді, в результаті якого загинули 11 осіб, включаючи двох журналістів Reuters.

    Реклама на dsnews.ua