• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Суд повернув імунітет в Європарламенті колишньому лідеру Каталонії

Віцепрезидент Генерального суду ЄС в середу зупинив рішення Європарламенту, яким євродепутати, що представляють каталонських сепаратистів, були позбавлені імунітету

Демонстрації за незалежність Каталонії
Демонстрації за незалежність Каталонії / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

У березні Європарламент проголосував за позбавлення парламентської недоторканності трьох каталонських депутатів Європарламенту, яким в Іспанії пред'явлені звинувачення в заколоті за їх роль в організації референдуму про незалежність 2017 року, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Депутати Європарламенту — колишній регіональний лідер Карлес Пучдемон, колишній регіональний міністр охорони здоров'я Антоні Комін і колишня міністр освіти Клара Понсаті — звернулися до суду з проханням втрутитися, аргументуючи, що парламент не гарантував їх можливості реалізовувати свої права як представники громадян ЄС.

Вони стверджують, що існує реальний і безпосередній ризик того, що їх можуть затримати і навіть посадити через рішення парламенту і повернути в Іспанії, що буде заважати їм представляти громадян ЄС в рамках мандатів.

Оскільки Європарламент планує пленарне засідання в Страсбурзі, яке почнеться 7 червня, вони заявили, що їм загрожує арешт, якщо вони поїдуть до Франції.

Пучдемон і його союзники втекли до Бельгії після голосування 2017 року, яке іспанські суди визнали неконституційним, а бельгійські суди раніше блокували екстрадиції колишніх каталонських лідерів.

Віцепрезидент суду ЄС погодився зупинити крок по зняттю імунітету з євродепутатів, заявивши, що за євродепутатами слід зберігати імунітет до тих пір, поки суд не з'ясує всі обставини справи.

Нагадаємо, в жовтні 2019 року Верховний суд Іспанії оголосив вирок 12 лідерам каталонських сепаратистів, які брали участь в організації референдуму про незалежність регіону в 2017 році.

Максимальний термін ув'язнення, 13 років, отримав колишній заступник голови уряду Каталонії Оріоль Жункерас — за підбурювання до заколоту і розтрату державних коштів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua