• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Суд в Іраку видав ордер на арешт Трампа і погрожує йому стратою

Реклама на dsnews.ua

Суддя слідчого суду Багдада, якому доручено розслідування вбивства іранського воєначальника Касема Сулеймані і замлави Народних мобілізаційних сил Іраку Абу Махді аль-Мухандіса, виписав ордер на арешт президента США Дональда Трампа

Ордер на арешт був виданий за звинуваченням в умисному вбивстві, яке за іракськими законами карається смертною карою, передає "ДС" із посиланням на Associated Press.

Видання зазначає, що рішення іракського суду, про яке оголошено в останні дні президентства Трампа, має символічний характер.

У червні 2020 року Іран видав ордер на арешт Трампа за вбивство Сулеймані.

Нагадаємо, в ніч на 3 січня 2020 року в результаті американського повітряного удару був убитий іранський генерал Касем Сулеймані і заступник командира іракського шиїтського ополчення Абу Махді аль-Мухандіс. Тегеран має намір подати позови до міжнародних судів проти США в зв'язку з ліквідацією Сулеймані.

8 січня того ж року Іран запустив кілька ракет по американській військовій базі "Аїн Аль-Асад" на заході Іраку, де також дислоковані контингенти інших країн.

24 січня 2020 го представник Пентагону Джонатон Хоффман повідомив, що 34 американським військовослужбовцям діагностували черепно-мозкові травми в результаті атаки Ірану на бази США в Іраку.

    Реклама на dsnews.ua