• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Суд ЄС став на бік YouTube у справі про авторське право

Суд ЄС встановив, що відехостінг YouTube не відповідальний за користувачів, які завантажують контент, який порушує авторські права

Логотип YouTube
Логотип YouTube / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в рішенні суду, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

"У нинішніх умовах оператори онлайн-платформ в принципі не є розповсюджувачами захищеного авторськими правами контенту, який нелегально розміщується там користувачами", — йдеться в документі.

Суд ЄС заявив, що платформи також можуть нести відповідальність, якщо вони не використовують відповідні технологічні інструменти для боротьби з порушеннями авторських прав з боку своїх користувачів або якщо вони надають інструменти на своїх платформах для незаконного обміну контентом.

У відповідь на постанову суду представник YouTube заявив, що YouTube є лідером в області авторського права і підтримує правовласників, яким виплачують справедливу частку.

"Ось чому ми інвестували в сучасні інструменти авторського права, які створили абсолютно новий потік доходів для галузі. Тільки за останні 12 місяців ми заплатили музичній індустрії 4 мільярди доларів, понад 30% з яких надходять від монетизованого контенту, створюваного користувачами", — заявив представник.

YouTube опинився на лаві підсудних після того, як музичний продюсер Френк Петерсон подав до суду на компанію і Google в Німеччині за завантаження на YouTube користувачами в 2008 році декількох фонограм, права на які належать йому.

У другому випадку видавнича група Elsevier подала в суд на службу файлового хостингу Cyando в Німеччині після того, як її користувачі завантажили на її платформу кілька робіт Elsevier в 2013 році без її дозволе.

Згодом німецький суд звернувся за порадою до Суду ЄС, який виніс рішення по обох справах у вівторок.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua