• USD 39.5
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Суд заблоковував $55 млрд від Tesla для Маска: "візіонер" може втратити статус найбагатшої людини

Суд американського штату Делавер постановив не виплачувати голові компанії Tesla Ілону Маску винагороду в розмірі $55,8 мільярда

Ілон Маск
Ілон Маск
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Financial Times, передає "ДС".

У 2018 році Tesla ухвалила рішення про компенсаційну виплату Маску у формі акцій компанії замість зарплати на посаді гендиректора на десятирічний термін. Ця виплата була найбільшою в корпоративній історії та зробила Маска найбагатшою людиною планети на той момент. Один з акціонерів компанії подав позов проти Маска, стверджуючи, що правління компанії порушило свої обов'язки, здійснивши "надмірну" виплату на користь Ілона Маска. При цьому в суді вважають, що особи, які ухвалювали це рішення, "були зобов'язані Маску", тобто мільярдер мав на них вплив.

Суддя постановила, що схвалення платіжного пакета правлінням Tesla було "глибоко помилковим, а сума, виплачена Маску, "незбагнена" і несправедлива по відношенню до акціонерів. У результаті винагороду анулювали.

Рішення суду ставить під загрозу статки Маска. Як пише Bloomberg, якщо його не оскаржать, Маск може посунутися з першої сходинки в рейтингу найбагатших людей планети на третю.

"Ніколи не реєструйте свою компанію у штаті Делавер", — написав Маск одразу після рішення суду.

Як писала "ДС", видання The Wall Street Journal повідомило, що члени правління та топ-менеджмент компаній, причетних до Ілона Маска, стурбовані тим, що мільярдер нібито вживає важкі наркотики.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua