• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Сутички у Мінську: щонайменше 120 осіб затримано, десятки травмовані (ФОТО 18+)

Реклама на dsnews.ua

Під час масових акцій протесту в Білорусі біло затримано щонайменше 120 осіб, десятки поранені, чотири люди знаходяться у вкрай важкому стані

Про це повідомив правозахисний центр "Весна", оприлюднивши списки затриманих, інформує "ДС".

Окрім цього, понад 50 людей постраждали в результаті обстрілу силовиками протестувальників гумовими кулями, повідомляє svaboda.org.

Сутички у Мінську
Сутички у Мінську

Не менше 10 постраждалих перебувають у важкому стані. За повідомленням видання NEXTA, відомо про 50 постраждалих тільки в самому Мінську. Четверо осіб отримали настільки серйозні травми, що наразі вони перебувають у реанімації.

Наслідки дій силовиків у Мінську
Наслідки дій силовиків у Мінську

Загалом, крім Мінська, у Білорусі в день виборів багатотисячні протести відбулися ще у восьми містах — Ліді, Барановичах, Бресті, Гродно, Жодіно, Жлобині, Пінську та Кобрині.

Наслідки дій силовиків у Мінську
Наслідки дій силовиків у Мінську

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосував приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли десятки тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів.

    Реклама на dsnews.ua