• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Світ мчить до катастрофи": генсек ООН заявив про провал боротьби зі зміною клімату

Світ наближається до кліматичної катастрофи, оскільки середня температура на Землі в будь-якому випадку підніметься вище 2 °C, а людство своїми діями "саме копає собі могилу"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш під час виступу на 26 Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, повідомляє "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За його словами, світ стоїть перед суворим вибором: або зупинити процес зміни клімату, або він зупинить світ.

"Настав час сказати "досить". Досить знущатися над біорізноманіттям, досить вбивати самих себе вуглецем, досить ставитися до природи як до вигрібної ями, досить палити, копати і бурити все глибше і глибше — адже ми копаємо власні могили", — заявив він.

Гутерріш зазначив, що Земля змінюється на очах: від океанських глибин і до гірських вершин.

"Рівень моря піднімається вдвічі швидше, ніж 30 років тому. Океани більш гарячі, ніж будь-коли, і продовжують швидко нагріватися. Частина джунглів Амазонії викидає більше парникових газів, ніж поглинає", — заявив він.

Остання доповідь щодо вкладів країн у боротьбу з викидами парникових газів показує, що світ рухається до катастрофічного підвищення температури на 2,7 градуса за Цельсієм, заявив генсек ООН.

"І навіть якщо вірити останнім обіцянкам — а до них вже є серйозні питання — ми все одно мчимо до кліматичної катастрофи. Навіть при оптимальному сценарії температура підніметься більш ніж на 2 градуси Цельсія", — заявив він.

Як повідомляла "ДС", 31 жовтня країни "Великої двадцятки" підтвердили цілі Паризької угоди щодо клімату, яка передбачає обмеження глобального потепління на рівні 1,5°C.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua