• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.5
Спецпроєкти

Світовий банк назвав мінімальну суму, потрібну для відновлення України

На повоєнне відновлення України необхідно щонайменше 500-600 млрд євро

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віце-президент Світового банку Аанна Б'єрде, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

Вона наголосила, що рівень необхідних коштів зріс із 350 млрд євро на початку червня 2022 року до 500-600 млрд євро на сьогодні.

"Раніше ми опублікували цифру, яка була розрахована спільно з Європейською комісією та українським урядом. Скільки потрібно грошей, щоб відбудувати Україну, а також привести її до європейських стандартів, наприклад у плані енергоефективності? Станом на початок червня це було близько 350 млрд євро", — підкреслила Бьєрда.

На її думку, для відновлення України потрібен обґрунтований стратегічний план на кшталт плану Маршалла, і це має бути "поєднання державних та приватних коштів".

Б'єрде розповіла, що ще на початку осені Світовий банк прогнозував падіння ВВП України цього року на 35%, проте після нападів Росії на цивільну інфраструктуру країни показники змінилися.

"Напевно, це буде ближче до 40%. Без інфраструктури немає економіки, а отже, немає податкових надходжень для Української держави. Це дуже тривожна ситуація", — зазначила віце-президент Світового банку.

При цьому вона прокоментувала те, яку "прекрасну роботу" проводять українці, відновлюючи зруйноване російським ракетним обстрілом. Хоча й спрогнозувала, що якщо напади агресора не припиняться, українська інфраструктура зіткнеться з нестачею запчастин та обладнання.

Б'єрде також звернула особливу увагу на катастрофічні наслідки російської війни проти України у гуманітарній сфері.

"До кінця 2022 року в Україні 8 млн людей житимуть за межею бідності. Рівень бідності зросте із 2% до 25%", — констатувала вона.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Володимир Зеленський заявив, що на відновлення України потрібно понад трильйон доларів. До робіт залучать десятки країн-партнерів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua