• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Світовий конгрес українців виключив російське представництво

Світови́й конгрес українців призупинив членство свого російського представництва на прохання росіян

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таке рішення було прийнято ще 10 липня, передає "ДС" з посиланням на телеканал "Еспрессо".

Голосування провели на прохання організацій-членів конгресу і членів правління з Росії, яким загрожує кримінальна відповідальність за співпрацю з Конгресом. Згідно з підписаним президентом РФ Володимиром Путіним законом №230, громадянам РФ заборонено брати участь в діяльності організацій, які вважаються "небажаними". Людям загрожує до 6 років позбавлення волі.

"Це ще один приклад грубого порушення Росією прав людини і продовження переслідувань української національної меншини, яка є найбільшою національною меншиною Росії. Світовий конгрес українців засуджує російське репресивне законодавство, метою якого є ізоляція та асиміляція українців у Росії", — заявив президент Конгресу Павло Грод.

Він також запевнив, що призупинення співпраці з українськими організаціями в Росії "було дуже складним, але необхідним рішенням", і звинуватив Кремль у культурному геноциді українців в Росії.

Грод закликав міжнародне співтовариство засудити такі дії Кремля і прийняти конкретні кроки для захисту демократичних цінностей і прав людини.

"Повторюючи радянську практику, Путін закриває свою країну від зовнішнього світу. Він також відправляє мільйони українців, які мешкають у Росії, у примусову ізоляцію. У кращих традиціях сталінізму, за допомогою державної пропаганди він розпалює ненависть до українців. А після того, як Путін дав чітко зрозуміти, що справді вважає українців та росіян «одним народом»Путін ухилився від запитання про зустріч із Зеленським і назвав Медведчука "українським націоналістом", ідентифікувати себе українцем у Росії стало просто небезпечно", — додав президент СКУ.

Нагадаємо, під час прямої лінії 30 червня президент Росії Володимир Путін знову заявив, що українці і росіяни нібито є одним народом.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua