• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Таджикистан визнаний голодуючої країною на пострадянському просторі

Реклама на dsnews.ua
Понад 33% населення Таджикистану голодує

Міжнародний дослідний інститут продовольчої політики (МДІПП) назвав Таджикистан самої голодуючої країною на пострадянському просторі, повідомляє "ДС" з посиланням на ВВС.

Згідно з рейтингом, складеним фахівцями МДІПП, понад 33% населення Таджикистану голодує.

Різке погіршення економічного добробуту населення країни експерти пов'язують зі значним зменшенням обсягу грошових переказів від таджицьких трудових мігрантів. Основна причина - економічна криза в Росії і антиросійські санкції Заходу.

За даними національного банку Таджикистану, в минулому році розмір надходжень скоротився на 40% у порівнянні з показниками 2014 року.

Скільки насправді громадян Таджикистану працює в Росії, точно невідомо. Офіційний Душанбе стверджує, що близько півмільйона осіб, проте за іншими даними, їх більше - до півтора мільйонів.

За підрахунками таджицьких економістів, за рахунок грошових коштів, що перераховуються мігрантами, в країні живе більше мільйона чоловік. Перекази гастарбайтерів в країну становлять понад 3 млрд доларів на рік, що зоответствует приблизно 40% ВВП Таджикистану.

Кошти, перераховані на батьківщину, витрачаються, головним чином, на повсякденні потреби.

Надходять від мігрантів грошові перекази залишаються основним і практично єдиним джерелом доходу для більшості сімей, особливо у сільських регіонах Таджикистану.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua