• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

"Талібан" стратив десятки афганських військових після захоплення влади, - HRW

Більше 100 афганських військових були вбиті або зникли безвісти після захоплення влади Талібаном

"Талібан" стратив десятки афганських військових після захоплення влади;
"Талібан" стратив десятки афганських військових після захоплення влади; / AP
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, передає "ДС" з посиланням на BBC.

Правозахисники у своєму звіті ставить під сумнів обіцяну "Талібаном" амністію для військових та поліцейських. Натомість HRW звинувачує терористів у плануванні та організації вбивств з мотивів помсти.

"Обіцяна керівництвом Талібану амністія не зупинила польових командирів від страт та викрадень колишніх військових афганської армії. Лише від Талібану залежить, чи продовжаться вбивства і чи отримають родини вбитих хоч якусь компенсацію", — заявила очільниця регіонального відділення HRW Патрісія Госман.

За інформацією правозахисників, з ммоенту захоплення влади "Талібами", вбивства продовжилися у щонайменше чотирьох провінціях: Газні, Гелманд, Кундуз та Кандагар. Загалом повідомляється про понад 100 вбивств та зникнень колишніх військових.

HRW пишуть, що для ідентифікації колишніх військових їх обманом змусили реєструватися у спеціальних списках. Також Талібан використав списки особового складу армії та поліції, які залишилися після попереднього уряду.

Тим часом у Талібані заперечують будь-які звинувачення у вбивствах. Про це заявив самопроголошений прем’єр-міністр в уряді Талібану Гассан Ахунд.

Як писала "ДС", Афганістан, який практично повністю перебуває під контролем руху ісламізму "Талібан", вважає окупований український Крим територією Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua