• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Талібан" дозволив повернутися за шкільні парти тільки хлопчикам

Афганські дівчата не можуть повернутися до навчання у середній школі, а викладачки — до роботи в закладах середньої освіти, оскільки таліби наказали відвідувати уроки тільки хлопчикам і вчителям-чоловікам

Таліби
Таліби
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні BBC, передає "ДС".

Нове міністерство освіти Афганістану оголосило, що учні та вчителі чоловічої статі мають повернутися до навчання в середній школі в суботу, 18 вересня. Водночас у заяві про відновлення занять не згадується ні про учениць, ні про викладачок.

При цьому офіційний представник "Талібану" Забіхулла Моджахед заявив, що відкрити школи для представниць жіночої статі нібито "планується незабаром". Він запевнив, що чиновники наразі працюють над "процедурою" для цього.

Водночас афганська школярка, імʼя якої не називається, сказала журналістам, що почувається спустошеною, а перспективи в освіті "виглядають дуже похмуро".

Інша 16-річна школярка з Кабула констатувала, що це був "сумний день".

"Я хотіла стати лікарем! І ця мрія зруйнована. Не думаю, що вони дозволять нам повернутися до школи. Вони не хочуть, щоб жінки здобували освіту", — сказала афганська школярка.

Нагадаємо, раніше ісламістський рух "Талібан", який захопив владу в Афганістані, заявляв, що дозволить жінкам здобувати вищу освіту, але за умови дотримання законів шаріату.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua