• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Таліби хочуть відновити авіасполучення Афганістану зі світом і зазивають перевізників

Уряд Афганістану, сформований представниками угрупування ісламізму "Талібан", закликав відновити авіасполучення з країною і обіцяє авіакомпаніям співпрацю

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це, за даними Reuters, заявив представник Міністерства закордонних справ Абдул Кахар Балх, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Представник МЗС заявив, що через припинення міжнародних рейсів багато афганців не можуть повернутися в країну або полетіти в ділових або освітніх цілях.

"Оскільки проблеми в Міжнародному аеропорту Кабула вирішені, і аеропорт повністю готовий до виконання внутрішніх і міжнародних рейсів, Ісламський Емірат Афганістану запевняє всі авіакомпанії, що буде повноцінно співпрацювати з ними", — заявив він.

Таліби оприлюднили заяву на тлі активізації зусиль по відкриттю країни і отриманню міжнародного визнання після захоплення влади в Афганістані в серпні.

Зараз комерційне авіасполучення з Афганістаном ще не відновлено. Аеропорт в Кабулі раніше закрили через хаотичну евакуацію десятків тисяч іноземців та афганців, які захотіли залишити країну після приходу талібів до влади.

Аеропорт, який отримав пошкодження під час евакуації, був знову відкритий за допомогою технічних фахівців з Катару і Туреччини.

Хоча деякі авіакомпанії, включаючи Міжнародні лінії Пакистану, частково відновлювали польоти до Афганістану, ціни на авіаквитки були в рази вище звичайних.

Як повідомляла "ДС", за даними видання The New York Times, Україна стала однією з небагатьох країн, які відправили місію для евакуації людей в повністю контрольований талібами Афганістан. Операція, яка мала тривати пару годин, розтягнулася на кілька днів і неодноразово була на межі зриву.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua