• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Таліби розпочали "полювання" на афганців, які співпрацювали з НАТО, — ЗМІ

Бойовики ісламістського руху "Талібан" активізували пошуки людей, які, на їхню думку, співпрацювали із силами НАТО або з попереднім урядом Афганістану

AP
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповідному документі ООН, на який посилається BBC, інформує "ДС".

У документі, зокрема, йдеться про те, що бойовики ходили "від дверей до дверей, щоб знайти підозрюваних і погрожували членам їх сімей".

Це відбувається на тлі того, що ісламісти заспокоюють афганців з моменту захоплення влади, обіцяючи, що "помсти не буде".

Видання посилається на конфіденційний документ норвезького Центру глобального аналізу, представленого ООН. "Існує велика кількість осіб, які можуть стати обʼєктами нападу талібів, і загроза є цілком реальною", – сказав Крістіан Неллеманн, очільник групи, що формувала документ.

Він попередив, що будь-хто, хто потрапив у чорний список талібів, знаходиться у серйозній небезпеці, і припускає, що у зв’язку з цим можуть відбуватися масові страти.

Нагадаємо, президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну і вилетів до Таджикистану після того, як таліби без бою увійшли в Кабул. Наступ бойовиків посилився влітку, коли війська США і НАТО почали завершувати вивід військ з Афганістану.

15 серпня речник політичного офісу ісламістського руху "Талібан" Мухаммед Наїм заявив про "завершення війни" в Афганістані, запевнивши, що жодна дипломатична організація не піддалася нападам. Пізніше таліби оголосили повну амністію в країні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua