• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Тихановська висловилася за "власний шлях" для Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Світлана Тихановська, яку багато хто вважає обраним президентом Білорусі, заявила, що країна в своєму розвитку не повинна орієнтуватися тільки на Європу або тільки на Росію

Про це Тихановська заявила в інтерв'ю польській газеті Rzeczpospolita, відповідаючи на питання про перспективи зближення з ЄС, передає "ДС".

Так, вона вказала, що поки ще рано про це говорити.

"Ми повинні вийти з політичної кризи. А потім ми подивимося, який обрати шлях — російський чи європейський. Може бути, ми виберемо власний (шлях — "ДС"). Адже ми не повинні триматися тільки з Росією і не дивитися в напрямку Європи", — зазначила вона.

За словами політика, Білорусь не збирається ні з ким сваритися.

"Ми не будемо сваритися з Росією, але також і з Європою, США, НАТО. Ми виступаємо за хороші відносини з усіма країнами. Не думаю, що білоруси мають щось проти Європи. Вони бачать, що це демократичні країни з високим рівнем життя. Ми теж хочемо так жити", — додала вона.

Тихановська також назвала Росію "дружньою країною".

"Але ми розуміємо і те, що Росія дружня нам країна, дружній народ. Ми з ними пов'язані, у нас дві державні мови: білоруська і російська. Не можна розривати відносини ні зі Сходом, ні із Заходом. А є ще Північ і Південь. Ми хочемо жити в злагоді з усіма ", — запевнила вона, закликавши всі держави поважати суверенітет Білорусі і дати білоруському народові можливість самостійно розібратися в своїх внутрішніх проблемах.

Нагадаємо, Тихановська також заявила, що Росія надає де-факто президентові країни Олександру Лукашенку "помірну" підтримку.

    Реклама на dsnews.ua