• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Тихановська зажадала від України збільшити тиск на Лукашенка (ВІДЕО)

Лідерка опозиції Світлана Тихановська чекає більш жорсткої позиції з боку офіційного Києва для тиску на режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка

Світлана Тихановська
Світлана Тихановська
Реклама на dsnews.ua

Про це вона розповіла в інтерв’ю "Європейській правді" у Вільнюсі, передає "ДС".

"З боку офіційної України нам хотілося б більше рішучих заяв, більш жорсткої позиції і якоїсь фінансової ізоляції Білорусі, тому що це дуже важливий момент тиску на режим", — сказала Тихановська.

"Ми хочемо переконати офіційну Україну… Не те щоб переконати – хочемо донести нашу точку зору: щоб режим впав, щоб змусити його почати спілкування з білорусами, потрібен максимальний тиск – політичний, економічний. Україна в цьому питанні може зробити дуже багато", — додала вона.

Тихановська подякувала Україні за підтримку білорусів, зокрема, за прийом тих людей, які були змушені виїхати з країни.

"Для нас це дуже важливо. Україна відіграє істотну роль у житті Білорусі, і ми знаємо про наші добросусідські відносини. Але якщо український уряд, українці в цілому будуть голосніше висловлюватися про Білорусь, ми будемо дуже вдячні. Будь ласка, тримайте Білорусь на порядку денному", — зазначила білоруська опозиціонерка.

Вона також додала, що планує візит до України, але поки не отримала запрошення від українського уряду.

"Ми отримали запрошення від парламенту України. З боку уряду офіційного запрошення не було", — розповіла вона.

Нагадаємо, раніше Світлана Тихановська неодноразово уникала прямої відповіді на питання журналістів про Крим або нечітко формулювала свою позицію з приводу анексованого Росією півострова.

Однак пізніше Світлана Тихановська заявила, що відповідно до норм міжнародного права, анексований Росією Крим належить Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua